Profesyonel Kesici Plotterler

Teknik Detaylar   |   Graphtec FC8600 Broşürü   |   Videolar T.Ş.

FC8600 Serisi Kesici Plotterler

Sınıfında Dünyanın En İyi Performansa Sahip Kesici Plotteridir.

Profesyonel FC8600 Serisi Kesici Plotterler, Yüksek verimlilik ve Yüksek Kuvvet ve Süper Performanslı Kullanım sağlar.

 

Sınıfının En Yüksek Kesim Hızı : Yüksek verimlilik için maksimum 1485 mm / sn'lik kesim hızı.

Sınıfındaki En Yüksek Kesim Kuvveti :  Tüm uygulamalar için maksimum 600 gram kesme kuvveti vardır. En sert ve kalın reflektör folyo malzemelerde dahil olduğu birçok farklı malzemeyi kolayça kesebilir.

Güvenilir uzunluk izleme :  15metre malzeme sürme (tracking) ve doğruluğu garanti eder (*1).    Daha istikrarlı malzeme sürümü sağlamak ve daha geniş malzeme çeşitliliği ve kullanımı için 3 farklı teker basınç ayarı (*2) olan baskı tekerleri mevcuttur.

* 1: Graphtec ile belirtilen ortam ve koşullarla çalışır.  * 2: Merkez baskı tekerlerinde 3 basınç ayarı vardır, kenar baskı tekerlerinde iki basınç ayarı vardır.

 

 

Japon Graphtec firmasının ve dünyanın en profesyonel dikey kesici plotteridir.  Farklı kesim eninde beş ayrı model mevcuttur. Net kesim enleri 61cm, 76cm, 106cm, 137cm ve 162cm olan modeller mevcuttur.  Tüm modellerde yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur. Tüm modellerde kamera ile otomatik poza (kros) tanıyarak şekil kesme ARMS5 özelliği standarttır. Modeller ayaklı (standlı) olup rulonun geri boşalmasını engelleyen özellik mevcuttur. Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur.  Modellerde bilgisayara bağlanmak için hem usb hem seri (RS232C) hem de eternet lan bağlantıları bulunmaktadır. Kesebildiği malzemeler ter türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 800gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler, rekleftör folyo veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri ve diğerleridir. Tüm cihazlar Türkçe plug-in programı ile CorelDraw'dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 24 ay garantilidir. Ortalama kullanım ömrü 15 yıldır.

 

Dahili LAN Network Bağlantısı Standarttır.
Dahili network (ağ bağlantısı) arabirimi Standart olarak gelir.  USB 2.0 (Yüksek Hızlı), RS-232C ve Ethernet (10BASE-T / 100BASE-TX) dahildir. Birden çok arabirim, tek bir PC gibi tek bir kesici plotter ve birden fazla kesici plotter için birden çok PC gibi çeşitli bağlantıları etkinleştirir. Ethernet bağlantısı kesiciyi bir ağ üzerinden paylaşmaya da olanak tanır.

 

 

 

Otomatik Poza Tanıma Sistemi
Baskı ve Kesim İşlerinde Yüksek Hassasiyette Kesim için ARMS 5.0
Detaylar için tıklayınız...

 

ARMS, basılmış pozaları saptamak için sensörleri kullanan, X ve Y yönünde aks hizalaması gerçekleştiren Gelişmiş Poza İşaret Algılama sisteminin bir kısaltmasıdır. Programdan gönderilen kesim verilerini, kesici plotter üzerinde bulunan malzemedeki baskılı görüntüye hizalar. Etiket veya etiket çıkartan Bas ve Kes işlerinde verimliliği önemli ölçüde artırır.

 

 

4-NOKTADAN EKSEN HİZALAMASIBu özellik gelişmiş algoritmaları kullanarak X ve Y eksenindeki eğriltmeleri ve daralmaları düzelterek telafi eder. Bu, daha doğru poza yapılmasına, Baskı ve Kesimin güvenilirliğini ve kalitesini geliştirir. ÇOKLU POZA UYGULAMASITasarım, RIP yazılımı kullanılarak matris kopyalama koşuluyla basıldığında, her kopya için poza tanıma ve kontur kesim eylemi tekrarlanır. BaskKes uygulamaları için verimliliği önemli ölçüde artırır. Bu tür işlemler, Graphtec yazılımı kullanılarak konfigüre edilebilir.  Destekleyen yazılımlar: Cutting Master 4, Cutting Master 3, Cutting Master 2, Graphtec Pro Studio / Graphtec Pro Studio Plus, GRAPHTEC STÜDYO      GENİŞLETİLEN ETKİN KESME ALANIARMS (Gelişmiş Otomatik Poza Tanıma) sistemi, normalde poza işaretlerinin içinde yapılan kesim alanını, genişleterek, malzemenin tamamının kullanılmasını sağlar.  Bu sayede malzemede boş yer kalmaz ve  üretim verimliliğini tam olur. POZALI İŞLERİN SERİ ÜRETİMİ Veriler ilk kez gönderildikten sonra, PC olmadan da birden çok kez kopyalanabilir ve kesimler alınabilir. Özellikle, BasKes uygulamalarının iş verimliliğini artar.

  

 

 

Yazılımlar (Software) :

Yeni ve Geliştirilmiş Yazılımlarla İş Verimliliğini Arttırır... İleri seviyede kesim tasarımları ve kesim plotter kontrolü sağlayan yeni gelişmiş Graphtec Pro Studio ve Cutting Master 4 yazılımları değişik işletim sistemlerinde çalışabilir.

 

 

Cutting Master4 (Win/Mac) YazılımıCutting Master4 yazılımı, Adobe Illustrator ve Coreldraw'da çalışan bir plug-in yazılımdır. Direk olarak bu programlardan kesim alınabilir. Ekranda hazırlanan ile Graphtec kesici plottere gönderir, işin yanında, ön görüntüleme, poza tanım ayarları, kesim ayarları gibi bir çok ayarda bu programla gönderilir.  Detay için tıklayınız. Plotter Controller (Win) YazılımıBu yazılım, CE6000 Plus'ın çeşitli ayarlarını bir bilgisayardan kontrol edebilir, böylece iş ve çalışma verimliliğini artar. Bu yazılım, herhangi bir yazılımın yazdır seçeneği tıklandığında aktif olur.      Graphtec Pro Studio ve Plus (Win) YazılımıKullanımı kolay, başlı başına bağımsız, özgürce tasarım yapılan, otomatik çizim gibi birçok önemli ve olmazsa olmazı özelliği içeren, kullanıcı lisanslı ile gelen harika bir programdır. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. Detay için tıklayınız. Graphtec Studio (Mac) YazılımıMac İOS işletim sistemi için üretilmiştir. Kullanımı kolay, başlı Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir.

 

 

|  Graphtec Bilgi ve Haber Bülteni Kayıt Formu  |

A VE A ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

Oruçreis Mah Giyimkent Cad No 128 Esenler 34235 İstanbul Türkiye

Tel. 0542 590 70 90

Tel.  0212 438 38 08