Profesyonel Kesici Plotterler

Graphtec FCX4000 Broşürü   |   Videolar

FCX4000 Serisi Düzmasa Kesici Plotterler

Japon Graphtec firmasının malzemeleri vakumsuz elektrostatik güçle masaya yapıştıran masatipi kesici  plotteridir.  İki ayrı modeli mevcuttur. Net kesimleri 987x660mm olan FCX4000-60 modeli ve 660x448mm kesim alanı olan FCX4000-50 modelidir. Modellerde yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur. Tüm modellerde kamera ile otomatik poza tanıyarak şekil kesme ARMS6 özelliği standarttır. Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur. Modellerde bilgisayara bağlanmak için hem usb hem de seri (RS232C) bağlantıları bulunmaktadır. Kesebildiği malzemeler ter türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 600gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri ve diğerleridir. Tüm cihazlar Türkçe plug-in programı ile CorelDraw'dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 12 ay garantilidir.

 

 

   

Çift Kafa (Bıçak veya Kırım)                ElektroStatik Tutuculu Masa                 Harici Kesimler için Usb Özelliği

 

 2 Sayfa A3+ alan FCX4000-50 Modeli                            4 Sayfa A3+ alan FCX4000-60 Modeli

 

2 farklı masa boyutu mevcuttur. 50ES modelinin etkili kesim alanı, 2 sayfa A3+ boyutunu desteklemek
üzere geliştirildi ve 60ES modeli ise 4 sayfalık A3+ boyutunu tek seferde kesebilmektedir.

 

Malzeme Sabitleme Yöntemi

Elektrostatik masa, panelin içine yerleştirilen elektrotlar tarafından üretilen elektrostatik çekim ile malzemeyi sabitler. Bu yöntem hafif malzemeler kesmek için uygundur.

 

 

USB flash bellek kullanılarak kesim işlemi :

Kesim verisi, Cutting Master 4 veya Graphtec Pro Studio'yu kullanarak tasarımlar oluşturulduktan sonra veriler USB flash belleğe kaydedilir. Kesim veri dosyası, kesici plotter üzerindeki menü işlemi ile USB'den seçilebilir ve sonrasında kesim yapılır. Bu basitleştirilmiş çalışma akışı, kullanıcıların bir bilgisayar olmadan çalışmasını sağlar.

 

 

USB flaş bellekli bar kod kullanarak kesim işlemi :

Bas-kes işleminde kesme verileri ortam üzerinde basılan barkodu tarayarak otomatik olarak USB flaş belleğinden seçilir ve daha sonra kontur kesimi gerçekleştirilir. Bu, hatalı verilerin kullanılmasını önler ve iş verimliliğini artırır.

 

 

Bilgisayar uygulamalarının verimliliğini artırmak için Gelişmiş ARMS
(Otomatik Poza Tanıma Sistemi)

ARMS (Gelişmiş Kayıt İşaret Algılama sistemi) 6.0'ı kurdu. Önceden basılmış görüntülerin Cutting Master 4 ve benzeri programlar (yazılımlar) kullanılarak kolay ve doğru kesilmesini sağlar.  POP, çıkartmalar ve prototip kartonların daha yüksek verimliliğini sağlar.

 

 

ARMS Kopyalama işlevi

Kesim verileri PC'den gönderildikten sonra, birdaha bilgisayar veri göndermeden birden çok kez kopyalanabilir. FCX4000 Serisinde, ilk dört işaret, ilk sayfada taranır ve yalnızca sonraki sayfalardaki ilk işaretler taranır. Bu, tarama algılama süresini kısaltarak verimliliği artırır.

 

Bir sayfaya matris kopyalama baskı                       Bir sayfayı yeniden yükleyerek çoklu kopyalar

                       

 

 

ARMS kullanarak ters yönden Kesim / Kırım (Pilyaj)

Baskılı grafiklerin kesilmesi ve katlanması ortamın ters tarafında bile mümkündür. Bu, yazdırılan grafikte herhangi bir çizik veya hasar oluşmasını önler. FCX4000 Serisinde, Cutting Master 4 veya Graphtec Pro Studio'yu kullanarak işlem kolaydır.

 

 

Genişletilmiş Kesim Alanı

Bu işlev kesme alanını, kayıt işaretleri ile çevrelenen alanın dışındaki nesneleri içerecek şekilde genişletir. Üretim verimliliği, medya atıklarının azaltılması ile arttırılmıştır.

 

 

 

 

Piyasadaki standart poza izleri desteklenir

P & C, endüstri standardı kırpma markalarının basılmasıyla gerçekleştirilir. Graphtec yazılımı ile özel markalar eklemek gerekli değildir. Kesme Master 4 yazılımında kırpma işareti bilgileri girildiğinde işlemler basittir.

 

 

 

 

Ters Renkli (Negatif) Poza İşaretlemesi

Arka plana karşı makul bir kontrast olduğunda markalar saptanabilir. Örneğin, renkli arka plan üzerinde beyaz bir işaret. Ters stil işareti kullanıldığında, ortamda bile parlak veya parlak renk türünü algılayabilir.

 

 

 

 

Windows için Graphtec Pro Studio / Plus (Opsiyon)

Özgün tasarımlar oluşturmak için kullanımı kolay uygulama yazılımı. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca çizici üzerindeki kesme koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. EPS / Ai / CMX / PDF dosya uyumluluğu, kullanıcıların önceden var olan tasarımları içe aktarmasına izin verir.  Ayrıntıları Göster>

 

Mac için Graphtec Studio

Bu, özgün tasarımlar oluşturmak için Mac OS için kullanımı kolay bir uygulama yazılımıdır. Resimler, çizim alanı çevresinde düzenlenmiş program simgelerini kullanarak kolayca oluşturulabilir.  Ayrıntıları Göster>

 

 

 

Cutting Master4 (Win / Mac)

Cutting Master 4, Adobe Illustrator ve CorelDRAW Graphics Suite için eklenti bir yazılımdır. Kesici verileri çiziciye gönderin, kesme önizlemesini görüntüleyin, kayıt işaretleri ekleyin, takım koşullarını / iş ayarlarını ve daha fazlasını düzenleyin. Bu kullanımı kolay eklenti, çizicinizden en iyi performansı almanızı sağlar.

 

 

 

 

ModellerMalzeme TutuşuKesim BoyuMalzeme BoyuKesim EniMalzeme EniKesim HızıUç adediKesim Basıncı Uç1Kesim Basıncı Uç2Stnd. Kesim DerinliğiOpsiyonel Kesim DerinliğiÇizim KalemiKesim BıçağıDijital EkranPoza KamerasıPoza Nokta SayısıYarım KesimPerfore KesimTam KesimTanjantal KesimKırım UçuBilgisayardan AyarProg. Cutting Master 4Prog. Cutting Master 3Prog. Graphtec StudioCorelDraw KesimiIllustrator KesimiWindows SürücüMAC SürücüUsb BağlantıSeri BağlantıEthernet BağlantıAyak (Stand)EbatlarıAğırlığıGaranti Süresi     FCX4000-60ElektroStatik976mmSonsuz660mm708mm75cm/sn2 adet600gram600gram1,5mm2mm++++4++++Opsiyon+++++++++++Opsiyon140x106x24cm38kg24Ay   FCX4000-50ElektroStatik660mmSonsuz488mm536mm75cm/sn2 adet600gram600gram1,5mm2mm++++4++++Opsiyon+++++++++++Opsiyon108x90x20cm29kg24Ay 

Ebatları :

 

 

|  Graphtec Bilgi ve Haber Bülteni Kayıt Formu  |

A VE A ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

Oruçreis Mah Giyimkent Cad No 128 Esenler 34235 İstanbul Türkiye

Tel. 0542 590 70 90

Tel.  0212 438 38 08