fbpx

ARAÇ CAM FİLMİ ve FOLYO KAPLAMA UYGULAMALARI
​Graphtec Kesici Plotterleri ve uygulama yazılımları; iş verimliliğinizi artırır ve karlılığınızı en üst düzeye çıkarır. Herhangi bir CE7000 veya FC9000 modelleri ile geniş dijital baskı printerinden aldığınız baskılarınızı kenarlarından keserek desenleri çıkarın. Böylece baskılar, çıkartmalar, araç grafik ve tasarımları oluşturmak için mükemmel bir çözümün ve işin sahibi olabilirsiniz.

Graphtec Kesiciler, sert reflektif folyoları, yüksek yoğunluklu reflektif filmi, kumlamaya dirençli folyoların temiz ve hatasız kesimi için 145cm/saniye kesim hızına ve 600 grama kadar seçilebilen kesme kuvveti özelliklerine sahiptir. Kendinden yapışkanlı vinil de dahil olmak üzere birçok cam ve boya koruma filmlerini verimli şekilde rahatlıkla keser.

Graphtec’in yeni nesil Otomatik Poza Tanıma Sistemi (ARMS), önceden basılmış görüntülerin ve etiketlerin doğru pozisyonlanarak kontur kesimini yapar ve olası baskı bozulmaları ARMS ile telafi eder. ​

ARAÇ İÇİ KORUMA ve DEKORASYON KAPLAMA UYGULAMALARI
CE7000 ve FC9000, malzeme hareketliliğini azaltan ve kısıtlayabilen araç cam filmleriyle çok yaygın olan statik elektriği azaltan tasarıma sahiptir. İlaveten, kuvvetli servo motorlarıyla, boya koruma filmleri gibi ağır malzemeleri (600 grama kadar) hassas kesim sağlar. Araç giydirme dünyasında yerini almak isteyen tüm işletmeler için mükemmel bir çözümdür.

​Graphtec FC8600 Vinil Kesici, kullanıcıların elmas dereceli reflektif ürünleri, yüksek yoğunluklu reflektif filmi, kumlamaya dirençli folyoların işlemesine olanak tanıyan 145cm/saniye, 4.0G maksimum hızlanma ve 600 grama kadar seçilebilir kesme kuvveti ile maksimum kesme özelliklerine sahiptir. Kendinden yapışkanlı vinil de dahil olmak üzere birçok cam ve boya koruma filmlerini keser.

GRAPHTEC KESİCİ PLOTERLERİ
ABD OTOMOTİV KAPLAMA FİLM SEKTÖRÜNDE UYGULAMAYA GÖRE PİYASA GELİRLERİ RAPORU
2014 – 2025 (Milyon ABD Doları) (Kaynak: Grand View Research)

Kuzey Amerika, ürünün erken benimsenmesi ve yüksek tüketicilerin ödeme istekliliği nedeniyle 2015 yılında otomotiv kaplama filmleri için en büyük pazar oldu. Baskıdaki teknolojik ilerleme, çok sayıda piyasa oyuncusunun varlığıyla birleştiğinde tahmin dönemi boyunca büyümeyi desteklemesi muhtemeldir.

ABD’deki tüketiciler arasında mat turuncu, mat siyah, yeşil, mavi ve pembe dahil olmak üzere düz renkli filmlerin artan kabul görmesinin ABD’deki tüketiciler arasında talebi artırması bekleniyor. Ayrıca, ahşap tahıl, karbon fiber, fırçalanmış metal ve deri gibi dokulu yüzeyler hızla benimseniyor Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinde.

Hafif hizmet araçları, 2015 yılında küresel pazar gelirinin% 49,2’sini oluşturarak, otomotiv kaplama filmleri için küresel pazara hakim oldu. Kişisel otomobiller, SUV’lar ve kamyonetler için renkli grafiklere olan talebin artmasıyla birlikte, sürücülerin reklamlar yoluyla para kazanma fırsatlarının artması bekleniyor. tahmin dönemi boyunca hafif hizmet araçlarında ürüne olan talebi artırmak. Buna ek olarak, yollardaki yüksek yoğunluklu hafif araçların büyümeyi hızlandırması bekleniyor.

Motor sporları bugünlerde tüketiciler arasında kabul gören bir trend haline geldi. Otomobil kaplamaları, yarış arabalarına çekici görünümler sağlamak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Formula 1, Touring otomobiller ve GT’ler, Porsche Carrera kupası, Formula Ford ve Formula 3 gibi etkinliklerde motor sporlarının artan kullanımı, hafif hizmet araçlarında ürüne olan talebin hızla artmasına neden oldu. BOYA KORUMA FİLM PAZARI 2024’TE 1,34 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK. (Kaynak: Onyx Smart Apps)


GRAPHTEC CUTTING PLOTTERS
U.S. AUTOMOTIVE WRAP FILMS MARKET REVENUE, BY APPLICATION, 2014 – 2025 (USD Million)
(Kaynak: Grand View Research)

North America was the largest market for automotive wrap films in 2015 on account of the early adoption of the product and high consumers’ willingness to pay. Technological advancement in printing coupled with the presence of a large number of market players is likely to bolster the growth throughout the forecast period.

Growing acceptance of solid color films including matte orange, matte black, green, blue, and pink is expected to increase demand among consumers in the U.S. Moreover, textured finish such as wood grain, carbon fiber, brushed metal, and leather is being rapidly adopted in European as well as in North American countries.

Light duty vehicles dominated the global market for automotive wrap films, accounting for 49.2% of global market revenue in 2015. Rising demand for colorful graphics for personal cars, SUVs, and vans coupled with growing opportunities for drivers to earn money through advertisements is expected to elevate demand for the product in light duty vehicles throughout the forecast period. In addition, high density of light vehicles on roads is expected to propel growth.

Motorsports have become an accepted trend among consumers these days. Automotive wraps are being increasingly used to provide attractive looks to racing cars. Rising utilization of motorsports wraps in events including Formula 1, Touring cars & GT’s, Porsche Carrera cup, Formula Ford & Formula 3 have led to rapid growth in demand for the product in light duty vehicles.

PAINT PROTECTION FILM MARKET TO REACH $1.34 BILLION BY 2024
(Kaynak : Onyx Smart Apps)