fbpx

Teknik Detay | Video | Broşür

Net kesimi 122cm olan CE6000-120 modeli mevcuttur. Modellerde yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur. Tüm modellerde kamera ile otomatik poza (kros) tanıyarak şekil kesme ARMS5 özelliği standarttır. Ayaklı (standlı) modellerde rulonun geri boşalmasını engelleyen özellik mevcuttur.

Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur. Modellerde bilgisayara bağlanmak için hem usb, hem seri (RS232C) hem de ethernet lan network bağlantıları bulunmaktadır. Kesebildiği malzemeler ter türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 450gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler, rekleftör folyo veya tekstil malzemeleri ve diğerleridir. Tüm cihazlar Türkçe plug-in programı ile CorelDraw’dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 24 ay garantilidir.

Kuvvetli ve Hızlı
450 gram kesim basınçı ve 1000 mm/sn maksimum hızla çeşitli malzemeleri yüksek verimlilikle kesebilir.

İki Ayrı Boyut
122cm’e kadar net kesim ve 134cm enine kadar malzemeler yüklenebilir. Bu çeşitlilik birçok uygulamayı destekler.

Çeşitli Malzemeler
Tabelalar için kendinden yapışkanlı vinil film, etiketler için kendinden yapışkanlı yazdırılabilir film / kağıt malzemeler ve POP ürünler için kalın kağıt da dahil olmak üzere çok çeşitli malzemeler kullanılabilir.

5m Uzunluğa Kadar Güvenilir Uzun Kesimler
Rulo taşıyıcı 5m’ye kadar daha düzenli bir ortam beslemeyi sağlar. Kesim işlerin uzun boyu, otomatik kaplama fonksiyonunu kullanarak doğru ve dengeli kesim yapabilir.

Otomatik Poza Tanıma Sistemi; Baskı ve Kesim İşlerinde Yüksek Hassasiyette Kesim için ARMS 5.0

ARMS (Otomatik Poza Tanıma Sistemi) , basılmış pozaları saptamak için sensörleri kullanan, X ve Y yönünde aks hizalaması gerçekleştiren Gelişmiş Poza İşaret Algılama sisteminin bir kısaltmasıdır. Programdan gönderilen kesim verilerini, kesici plotter üzerinde bulunan malzemedeki baskılı görüntüye hizalar. Etiket veya etiket çıkartan Bas ve Kes işlerinde verimliliği önemli ölçüde artırır.
Detaylar için tıklayınız…

4-NOKTADAN EKSEN HİZALAMASI
Bu özellik gelişmiş algoritmaları kullanarak X ve Y eksenindeki eğriltmeleri ve daralmaları düzelterek telafi eder. Bu, daha doğru poza yapılmasına, Baskı ve Kesimin güvenilirliğini ve kalitesini geliştirir.

GENİŞLETİLEN ETKİN KESME ALANI
ARMS (Gelişmiş Otomatik Poza Tanıma) sistemi, normalde poza işaretlerinin içinde yapılan kesim alanını, genişleterek, malzemenin tamamının kullanılmasını sağlar. Bu sayede malzemede boş yer kalmaz ve üretim verimliliğini tam olur.

ÇOKLU POZA UYGULAMASI
Tasarım, RIP yazılımı kullanılarak matris kopyalama koşuluyla basıldığında, her kopya için poza tanıma ve kontur kesim eylemi tekrarlanır. BaskKes uygulamaları için verimliliği önemli ölçüde artırır. Bu tür işlemler, Graphtec yazılımı kullanılarak konfigüre edilebilir. Destekleyen yazılımlar: Cutting Master 4, Graphtec Pro Studio, Graphtec Pro Studio Plus.

POZALI İŞLERİN SERİ ÜRETİMİ
Veriler ilk kez gönderildikten sonra, PC olmadan da birden çok kez kopyalanabilir ve kesimler alınabilir. Özellikle, BasKes uygulamalarının iş verimliliğini artar.

Aralık Kesimli Perfore Kesim Özel

Alt Taşıyıcısız Kesim Özelliği

Sezgisel Çalışma Özelliği
Graphtec CE6000’in sezgisel çalışma panelinin kullanım basitliği büyük önem taşır. Hızla düzenlenir kullanıcı ayarları ile baskılı malzemenin kesimi için otomatik poza işareti algılama sistemi tüm hizalamaları hatasız yapar.

Arkadan Aydınlatmalı Büyük LCD Ekran
CE6000 Plus’ın geniş LCD ekranını (240 x 128 nokta) ve tuş dokunmatik kontrol panelini kullanarak net bir şekilde gezin. Bu ekran, simge yönlendirmeli olup 10 farklı dili desteklemektedir.

Basit Çalışma Modunda Kesmek Daha Kolaydır!
Basit mod : İki ayar menüsü, Basit ve Normal mevcuttur ve operatör tarafından isteğe göre seçilebilir. Basit çalışma modunda, ortam türünü seçmek de gerekli kesme koşullarını ayarlar.

Kesme Ayarlarını Kolaylaştırmak
CE6000’de farklı malzeme türleri için ön ayarlı 8 ayrı kesim seçeneği ayarlanabilir ve saklanabilir, böylece değişen malzemeler ve işler arasında geçiş yapmak kolaylaşır.

5m Uzunluğa Kadar Güvenilir Malzeme Sürme (Tracking) Hassasiyeti
Yeni ortam stoklayıcı, daha dengeli bir malzeme sürümü sağlar

Rulo Boşalma Frenleyicisi
Ağır ruloların düzgün bir şekilde yüklenmesine yardımcı olmak için bir fren sistemi dahil edilmiştir.

Orta Ayak Baskı Basıncı Değişimi
CE6000-120 Plus’da, ortadaki baskı ayakların basıncının değişik sertlik ve kalınlıklardaki malzemelere uyacak iki ayarı vardır. Malzemede iz bırakmadan daha uzun ve düzgün kesim sağlar.

Cutting Master4 (Win/Mac) Yazılımı
Cutting Master4 yazılımı, Adobe Illustrator ve Coreldraw’da çalışan bir plug-in yazılımdır. Direk olarak bu programlardan kesim alınabilir. Ekranda hazırlanan ile Graphtec kesici plottere gönderir, işin yanında, ön görüntüleme, poza tanım ayarları, kesim ayarları gibi bir çok ayarda bu programla gönderilir.

Plotter Controller (Win) Yazılımı
Bu yazılım, CE6000 Plus’ın çeşitli ayarlarını bir bilgisayardan kontrol edebilir, böylece iş ve çalışma verimliliğini artar. Bu yazılım, herhangi bir yazılımın yazdır seçeneği tıklandığında aktif olur.

Graphtec Pro Studio ve Plus (Win) Yazılımı
Kullanımı kolay, başlı başına bağımsız, özgürce tasarım yapılan, otomatik çizim gibi birçok önemli ve olmazsa olmazı özelliği içeren, kullanıcı lisanslı ile gelen harika bir programdır. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir.

Graphtec Studio (Mac) Yazılımı
Mac İOS işletim sistemi için üretilmiştir. Kullanımı kolay, başlı Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca plotter üzerindeki kolay kesim koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir.

Cutting Master4 (Win / Mac)
Cutting Master 4, Adobe Illustrator ve CorelDRAW Graphics Suite için eklenti bir yazılımdır. Kesici verileri çiziciye gönderin, kesme ön izlemesini görüntüleyin, kayıt işaretleri ekleyin, takım koşullarını / iş ayarlarını ve daha fazlasını düzenleyin. Bu kullanımı kolay eklenti, çizicinizden en iyi performansı almanızı sağlar.

Graphtec Pro Studio / Plus (Opsiyon)
Özgün tasarımlar oluşturmak için kullanımı kolay uygulama yazılımı. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca çizici üzerindeki kesme koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. EPS / Ai / CMX / PDF dosya uyumluluğu, kullanıcıların önceden var olan tasarımları içe aktarmasına izin verir.

Mac için Graphtec Studio
Bu, özgün tasarımlar oluşturmak için Mac OS için kullanımı kolay bir uygulama yazılımıdır. Resimler, çizim alanı çevresinde düzenlenmiş program simgelerini kullanarak kolayca oluşturulabilir.

Teknik Detay | Video | Broşür

Graphtec CE6000 Teknik Şartname