fbpx

Graphtec FCX Serisi kesici plotterleri karton, mukavva, magnet, çift-duvarlı polikarbonat levha, foam pcv, deri, suni deri gibi kalın ve sert malzemeleri kesebilen ister numune ister orta ve az miktarlı seri üretimlerde en hızlı ve en karlı çözüm ortağıdır. Graphtec’in hassas kesimi ve özel yazılımıyla zaman kaybetmeden, firesiz ve karlı işler üretir.

Kesebildiği malzemeler folyo, pvc ve polyester filmler, 800gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri ve diğerleridir. Cihazlar plug-in programı ile CorelDraw’dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 12 ay garantilidir.

Üç ayrı model. Kesim ebatları 92X60cm, 92x120cm, 92x180cm. Modellerde yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur. Tüm modellerde kamera ile otomatik poza tanıyarak şekil kesme ARMS5 özelliği standarttır. Kalın malzemelerde tanjaltal bıçak modu mevcuttur.

FCX2000 Serisi Graphtec’in, kullanıcıların önceden basılmış grafikleri kolaylıkla doğru bir şekilde kesmelerini sağlayan ARMS (Otomatik Poza Tanıma Sistemi) teknolojisi ile donatılmıştır. Dört noktalı kayıt işaretlerinin otomatik taranması, hassas kesim sağlamak için her iki X & Y yönünde de bozulmayı telafi eder. ARMS 6.0 Sürümü, ARMS Kopyalama, Bir Nokta Telafisi, Tarama Başlangıç ​​Konumu ve Genişletilmiş Kesme Alanı özelliği gibi yüksek verimlilik özelliklerine sahiptir.

Birçok malzemeye uygun bıçaklar mevcuttur :
FCX2000 serisinde taşıyıcıda 2 takım tutucu bulunur. 2 farklı tür kesim uçu kullanmak farklı bir iş yapmanızı sağlar. Aynı anda uç değiştirmeden iş verimliliğini artırabilir. Arayüz: Ethernet, USB2.0 ve Seri RS-232C | Sezgisel 3,7 inç LCD Ekran | Çevrimdışı Çalıştırma için Dijital Servo Motor USB Flash Bellek | Win ve Mac Uyumlu

Adobe Illustrator ve CorelDRAW için Graphtec’in Cutting Master 4 eklentisi, kesim tasarımlarının yanı sıra çizicinin kontrol parametrelerini göndermek için kullanılır. Burada kayıt işaretleri eklenebilir, büyük tasarımlar döşenir; matris kopyaları oluşturuldu ve yabani ot satırları eklendi. Graphtec Pro Studio tasarım yazılımı, EPS, CMX ve PDF gibi bir dizi tasarım aracı ve kapsamlı dosya formatı uyumluluğu sunar. Buna ek olarak, Graphtec Pro Studio PLUS, gerçek şekil yerleştirme, nesnelerin kesim sırasını düzenleme ve rhinestoning gibi gelişmiş özelliklerin kilidini açmak için bir yükseltmedir.