fbpx

Hızlı, kuvvetli, vakumsuz ve sessiz elektrostatik güçle malzemeleri masaya yapıştıran son teknoloji düzmasa kesici plotterdir. Net kesim alanı 48x66cm ve 98x66cm olan iki farklı modeli mevcuttur. Piyasa şartlarına ve verimliliğine göre FCX4000-50ES modeli 2 adet A3+ (33x48cm) tabakayı, FCX4000-60ES modeli ise 4 adet A3+ (33x48cm) tabakayı tam olarak keser.

Ana Özellikleri
Malzeme Tutuşu : Statik Yüzey ile Yapışma
Kesim Ebatları : 48x66cm | 66x98cm
Malzeme Enleri : 53cm | 70cm Boy Sonsuz
Maks. Kesim Hızı : 75 cm/saniye
Birinci Kafa Kuvveti : 600 gram
İkinci Kafa Kuvveti : 600 gram
Tampon Bellek : 2MB
Yazılımlar : Cutting Master 5 | Graphtec Pro Stüdyo | Mac için Graphtec Studio

-Yarım kesim ve tam kesim (kopartma) özellikleri mevcuttur.
-Poza tanıyarak şekil kesme ARMS6 özelliği standarttır.
-Kalın malzemelerde tanjantal bıçak modu mevcuttur.
-Usb, Ethernet ve Seri RS232C bağlantıları bulunmaktadır.
-Kesebildiği malzemeler ter türlü folyo, pvc ve polyester filmler, 600gr/m2 ağırlığa kadar kağıt ve karton tabaka veya rulo malzemeler, mıknatıs folyolar, etiketler veya tekstil malzemeleri, flock veya fleks tekstil malzemeleri ve diğerleridir.
-Türkçe plug-in programı ile CorelDraw’dan veya Adobe Illustrator programlarından direk kesim yapar. İlaveten birlikte gelen kendi programı ile kesim yapılır. Tüm modeller 12 ay garantilidir.

Graphtec FCX4000 Serisi, sağlam ve dayanıklı mekanik yapısı sayesinde yüksek kaliteli kesimler sağlar. Yeni fonksiyonlarla donatılmış yüksek kullanılabilirlik ve üretkenliğe sahip en iyi masatipi kesici plotterdir. Graphtec FCX4000, malzemeyi tutmak için elektrostatik tutma etkisi kullanarak, kısa zamanda istenen küçük ve orta ölçekli işler için uygun fiyatlı bir kesme çözümüdür.

FCX4000-50 Modeli
48x66cm (2 adet A3+ tabaka)
FCX4000-60 Modeli
98x66cm (4 adet A3+ tabaka)

Profesyonel düz yataklı kesme çiziciler (daha kompakt boyutta) desen yapımı için en endüstri gereksinimlerine uygun doğruluk ile çeşitli malzemeler işleme yeteneğine sahiptir. FCX4000 Serisi yüksek hassasiyetli ve orta-ağır malzeme işçiliği işleri için ideal kesme çizici ve vinil, fotoğraf maskeleme filmleri, köpük malzeme, karton, yağ tahtası ve kum püskürtme dayanıklı kauçuk karmaşık tasarımları kesmek için uygundur. PET (polietilen tereftalat), Poliamid, Sert kağıt, Karton, Mikroflüt kartı veya 600gram’a kadar hassas ayarlanabilir kesme basıncına sahip endüstriyel malzemeler için uygundur. Flatbed FCX4000 Serisi, rulo besleme/sürtünme besleme kesme çizici ile beslenemeyen kalın, sert malzemelerin kesilmesi için en ekonomik çözümdür.

İşlerin Kesimi Baskılı
Kutu Üretimi
Değişik Malzemelerin Kesimi

Graphtec FCX4000 Serisi, kalemlerin, kesici aletlerin ve buruşturma araçlarının aynı anda yüklenmesini sağlayan çift kafalı konfigürasyonla standart olarak sunulur. Yeni bir ters buruşma işlevi, buruşma işleminin izlerinin yazdırılan yüzeyde görünmesini önlemek için yazdırılan kart stokunun ters tarafında hizalama ve buruşma sağlar. Mikro flüt ve karton üzerinde temiz katlama için kat çizgileri oluşturmak için basit bir fonksiyon etkinleştirilmiştir. En fazla üç kat satır seçilebilir. İki veya üç kat çizgi seçiliyse, satırlar arasındaki boşluk da belirtilebilir. Yinelenen buruşturma işlemleri satırların her biri için de belirtilebilir.

Çift Kafa = Kesim ve Kırım/Kalem
Usb Flash Bellek ile Direk Kesim
Çizim ve Kesim Kalıp İmalatı

Kırım (Pilyaj) ve Kesim : Poza kros işaretleri kullanılarak ters taraftan kesim yapılabilir. Bu işlem kırım pilyaj izinin baskılı yüzeyde görünmesini önler. Graphtec FCX4000 Serisi, ofset baskı, dijital baskı, ambalaj endüstrisi, moda endüstrisi, yol tabelası yapımı, taş ve cam kumlama/gravür, elektronik film endüstrisi ve mimari model oluşturma da dahil olmak üzere birçok uygulama ve sektörde kesim işlemi için idealdir.

Gelişmiş ARMS6 (Otomatik Poza Tanıma Sistemi)
Önceden basılmış görüntülerin Cutting Master 4 ve benzeri programlar (yazılımlar) kullanılarak kolay ve doğru kesilmesini sağlar. POP, çıkartmalar ve prototip kartonların daha yüksek verimliliğini sağlar.

ARMS Kopyalama işlevi
Kesim verileri PC’den gönderildikten sonra, bir daha bilgisayar veri göndermeden birden çok kez kopyalanabilir. FCX4000 Serisinde, ilk dört işaret, ilk sayfada taranır ve yalnızca sonraki sayfalardaki ilk işaretler taranır. Bu, tarama algılama süresini kısaltarak verimliliği artırır.

Genişletilmiş Kesim Alanı
Bu işlev kesme alanını, poza kros işaretleri ile çevrelenen alanın dışındaki işleri de içerecek şekilde genişletir. Malzemede kesim alanı artar ve malzemeden daha fazla sayıda kesim çıkar.

Piyasadaki standart poza izleri desteklenir
Endüstri standardı poza kros markalarının basılmasıyla gerçekleştirilir. Graphtec yazılımı ile özel pozalar eklemek gerekli değildir. Poza kros bilgileri kolayca Graphtec’in Cutting Master 4 veya Pro Studio yazılımlarında girilir.

ARMS kullanarak ters yönden Kesim / Kırım (Pilyaj)
Baskılı grafiklerin kesilmesi ve katlanması ortamın ters tarafında bile mümkündür. Bu, yazdırılan grafikte herhangi bir çizik veya hasar oluşmasını önler. FCX4000 Serisinde, Cutting Master 4 veya Graphtec Pro Studio’yu kullanarak işlem kolaydır.

Ters Renkli (Negatif) Poza İşaretlemesi
Arka plana karşı makul bir kontrast olduğunda markalar saptanabilir. Örneğin, renkli arka plan üzerinde beyaz bir işaret. Ters stil işareti kullanıldığında, ortamda bile parlak veya parlak renk türünü algılayabilir.

Cutting Master5 (Win / Mac) Yazılımı
Cutting Master 5, Adobe Illustrator ve CorelDRAW Graphics Suite için eklenti bir yazılımdır. Kesici verileri çiziciye gönderin, kesme önizlemesini görüntüleyin, kayıt işaretleri ekleyin, takım koşullarını / iş ayarlarını ve daha fazlasını düzenleyin. Bu kullanımı kolay eklenti, çizicinizden en iyi performansı almanızı sağlar.

Graphtec Studio 2 / Pro (Opsiyon) Yazılımları
Özgün tasarımlar oluşturmak için kullanımı kolay uygulama yazılımı. Otomatik şekiller, gölgeleme ve düzenleme işlevleri gibi geliştirilmiş işlevleri içerir. Ayrıca çizici üzerindeki kesme koşullarını ve diğer ayarları yapılandırabilir. EPS / Ai / CMX / PDF dosya uyumluluğu, kullanıcıların önceden var olan tasarımları içe aktarmasına izin verir.

Mac için Graphtec Studio 2
Bu, özgün tasarımlar oluşturmak için Mac OS için kullanımı kolay bir uygulama yazılımıdır. Resimler, çizim alanı çevresinde düzenlenmiş program simgelerini kullanarak kolayca oluşturulabilir.

Shopping Cart